تبلیغات
مـــامـــوت - ۲۰۰ هزار معلم مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند | سما همدان

۲۰۰ هزار معلم مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند | سما همدان

پنجشنبه 22 تیر 1396 12:39 ق.ظ

 

200 هزار معلم مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

 • 200 هزار معلم مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

  مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: تمامی ۲۰۰ هزار معلم شاغل در مدارس غیردولتی کشور از مهر ۹۶ تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند.

  حسن مسعودی با اشاره به اینکه تعدادی از معلمان مدارس غیرانتفاعی، بیمه هستند، افزود: کارکنان مدارس غیردولتی تمام وقت یا پاره ‌وقت باید به صورت کامل و افراد پاره‌ وقت نیز متناسب با ساعاتی که کار می‌کنند از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

  وی ادامه داد: در قانون مدارس غیردولتی که سال گذشته دائمی شد، آموزش و پرورش موظف شد تا آیین نامه‌هایی را برای برخی از مواد آن تهیه و به تصویب هیات وزیران برساند که بر این اساس، آیین نامه‌ای درخصوص مدارس و مراکز غیردولتی تهیه شده و بحث بیمه کارکنان در آن مورد تاکید قرارگرفته است.

  مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: مطابق با آیین نامه مدارس و مراکز غیردولتی تمام کارکنان تمام ‌وقت که فاقد پوشش بیمه هستند حتماً باید از مزایای قانون تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

  وی گفت: در تجمع‌های اخیر معلمان مدارس غیردولتی شاهد بودیم که آنها انتظار داشتند مانند دیگرکارکنان دستگاه‌های دولتی بیمه شوند، اما قانونگذار مشخص کرده که نحوه بیمه آنها چگونه باشد و در آیین نامه اجرایی مدارس غیردولتی آن را مطرح کرده‌ایم.

  مسعودی افزود: تمام افرادی که در مدارس غیردولتی فعالیت می‌کنند با شروع سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در هر شرایطی که باشند حتماً بیمه خواهند شد و موسسان مدارس غیردولتی وظیفه بیمه آنها را برعهده دارند.

  وی تصریح کرد: اگر فردی تمام روزهای هفته را در مدرسه فعالیت کند به صورت تمام وقت بیمه خواهد شد و افرادی که به صورت پاره وقت در مدرسه حضور دارند متناسب با ساعات و روزهایی که فعالیت می‌کنند بیمه می شوند.